Dzień1 Przelot do Bangkoku 29-X-2011

Dzień1 Przelot do Bangkoku 29-X-2011

Zakupione okazyjnie bilety do Bangkoku przez Kijów czekały od wielu miesięcy. Trwające od lata ulewy spowodowały powodzie, które objęły prowincje środkowej i zachodniej Tajlandii w niespotykanej od ponad 50-lat skali. Na osłodę tajskie władze od sierpnia wprowadziły ruch bezwizowy dla Polaków -;) Lecimy liniami ukraińskiego  Aerosvit-u, który  już dwukrotnie zmieniał godzinę wylotu, rejs jednak aktualny!.

Bangkok porządnie zalany, nieczynne lotnisko krajowe, chronione tylko ścisłe centrum miasta i lotnisko międzynarodowe. Mamy nadzieję że jednak dolecimy i wylądujemy sucho. Znajomi obiecują że w razie potrzeby doślą pontony -;) Z uwagi na informacje o odwoływanych połączeniach kolejowych, rezygnujemy z pociągu na północ do Chiang Mai i zamawiamy w AirAsi bilety lotnicze – jeszcze tanio, praktycznie nie wiele więcej niż za pociąg.

Noc przed wylotem spędzam na demolowaniu pieca gazowego, który właśnie odmówił współpracy – niestety bez sukcesów. Jeszcze nie zima ale wrócimy dopiero pod koniec listopada więc może być zimno. Nie wiedzieć czemu awarie zwykle powstają tuż przed wyjazdem. Dopinamy plecaki, i skoro świt meldujemy się na lotnisku w Gdańsku. Mieszkanie zostaje w opcji awaryjnego ogrzewania kominkiem … ufff.

29.X – 05.40 wylatujemy do Warszawy gdzie o 9.35 na płycie lotniska czeka na nas TU155M do Kijowa, nie żebym miał jakieś uprzedzenia ale postanawiam nie uświadamiać jaką maszyną lecimy.

Tanie loty do Bangkoku na portalu – PanSamolocik.pl

TU155M

TU155M

Po wylądowaniu w Kijowie czekamy 2 godziny do 14.00, kiedy odlatujemy do Bangkoku. Okres świetności kijowskiego lotniska Borispil minął już dawno. Najlepiej prezentuje się hala odlotów międzynarodowych, chociaż też jest już za mała, jak na obsługiwaną ilość podróżnych.

Kijów - hala odlotów

Kijów – hala odlotów

Boarding o czasie, zajmujemy miejsca w podstawionym 767.

Boeing 767

Boeing 767

Za 9 godzin o 3.30 czasu lokalnego wylądujemy w Bangkoku

Wyszukaj tanie loty do bangkoku na portalu – Centerfly.pl

Kokpit 767

Kokpit 767

Turbiny silników gotowe do uruchomienia

Turbina 767

Turbina 767